LXX Olimpiada Matematyczna
Zawody I stopnia
Zawody zakończyły się 5 grudnia 2018 — upłynął wtedy termin przysyłania zadań z III serii. Można zapoznać się z zadaniami i ich rozwiązaniami.
Zawody II stopnia
Zawody odbyły się 8 i 9 lutego 2019. Dostępne są zadania i ich rozwiązania.
Zawody III stopnia
Zawody odbyły się 3 i 4 kwietnia (środa i czwartek) w Tarnowie. W dniu 6 kwietnia 2019 odbyło się uroczyste zakończenie zawodów finałowych LXIX Olimpiady Matematycznej. Dostępny jest komunikat prasowy, w którym znajduje się lista laureatów oraz skład ekip na zawody międzynarodowe. Zachęcamy również do zapoznania się z zadaniami oraz ich rozwiązaniami.
Nagrodzeni w LXX OM
Juliusz Banecki 36 I
Tomasz Ślusarczyk 36 I
Justyna Jaworska 35 I
Radosław Żak 31 II
Adam Dankowiakowski 30 II
Jan Dobrakowski 30 II
Maciej Dziuba 30 II
Jan Fornal 30 II
Paweł Gadziński 30 II
Kamil Galewski 30 II
Kosma Kasprzak 30 II
Mateusz Nowak 30 II
Iwo Pilecki-Silva 30 II
Aleksandra Kowalska 29 II
Mikołaj Tymon Bárdos 28 II
Patryk Barłowski 24 III
Cezary Botta 24 III
Dominik Bysiewicz 24 III
Dominik Chmura 24 III
Daniel Goc 24 III
Mikołaj Grzebieluch 24 III
Miłosz Kasak 24 III
Tomasz Kiełbasa 24 III
Aleksander Misztal 24 III
Krzysztof Olejniczak 24 III
Łukasz Orski 24 III
Rafał Pyzik 24 III
Mateusz Scharmach 24 III
Bartłomiej Sikorski 24 III
Michał Szwej 24 III
Jakub Wornbard 24 III
Jakub Dobrowolski 23 III
Stanisław Hauke 23 III
Piotr Sawicki 23 III
Piotr Zygmunt 23 III
Katarzyna Kępińska 22 III
Marcin Pawłowski 22 III
Adam Barański 20 IV
Filip Konieczny 20 IV
Wojciech Misiak 20 IV
Lista finalistów LXX OM
Nr Imię Nazwisko Klasa Szkoła Miejscowość
1 Marcin Augustynowicz 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
2 Juliusz Banecki 1 Gdańskie Liceum Autonomiczne Gdańsk
3 Jakub Baranowski 2 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
4 Adam Barański 2 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
5 Mikołaj Tymon Bárdos 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
6 Patryk Barłowski 3 IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie Rzeszów
7 Maciej Block 2 VI Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Sierpińskiego w Gdyni Gdynia
8 Aleksander Bosek 2 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
9 Cezary Botta 1 VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Poznań
10 Jagoda Maria Bracha 2 Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Lublinie Lublin
11 Antoni Buraczewski 8 Szkoła Podstawowa nr 107 we Wrocławiu Wrocław
12 Dominik Bysiewicz 2 I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie Krosno
13 Dominik Chmura 2 III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Tarnowie Tarnów
14 Kamil Ciebiera 3 Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek Rzeszów
15 Bartłomiej Cieślar 2 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
16 Arkadiusz Czarkowski 2 III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia
17 Adam Dankowiakowski 1 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
18 Oskar Dąbkowski 1 XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie Szczecin
19 Damian Dąbrowski 1 XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie Szczecin
20 Jan Dobrakowski 2 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
21 Ewa Dobrowolska 2 Liceum Ogólnokształcące Nr III imienia Adama Mickiewicza we Wrocławiu Wrocław
22 Jakub Dobrowolski 3 XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie Szczecin
23 Wojciech Drozd 2 Zespół Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Gimnazjum i Liceum Akademickie Toruń
24 Witold Drzewakowski 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
25 Natalia Dziadosz 3 XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie Szczecin
26 Jakub Dziarkowski 3 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków
27 Tadeusz Dziarmaga 3 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków
28 Maciej Dziuba 3 II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich Końskie
29 Jan Fabrowski 3 Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Lublinie Lublin
30 Jakub Fedak 3 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków
31 Julia Filip 1 III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Tarnowie Tarnów
32 Jan Fornal 3 Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek Rzeszów
33 Wojciech Gabryelski 2 Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu Opole
34 Paweł Gadziński 1 V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej Bielsko-Biała
35 Kamil Galewski 3 I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim Piotrków Trybunalski
36 Radosław Girul 3 Liceum Ogólnokształcące nr XXIV z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego we Wrocławiu Wrocław
37 Daniel Goc 2 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków
38 Michał Grudzień 2 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
39 Mikołaj Grzebieluch 3 II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich Końskie
40 Kacper Harasimowicz 2 III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia
41 Stanisław Hauke 2 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
42 Aleksander Janczewski 3 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków
43 Iga Janik 2 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków
44 Justyna Jaworska 2 XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie Szczecin
45 Adam Jeliński 2 VIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie Katowice
46 Igor Kamiński 2 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
47 Jakub Kamiński 3 Liceum Ogólnokształcące Nr III imienia Adama Mickiewicza we Wrocławiu Wrocław
48 Piotr Kamiński 2 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków
49 Miłosz Kasak 3 XX Liceum Ogónokształcące im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku Gdańsk
50 Kosma Kasprzak 3 XXXVIII Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego Poznań
51 Katarzyna Kępińska 3 VIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie Katowice
52 Tomasz Kiełbasa 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
53 Michał Kierul 2 II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika z Oddziałami Dwujęzycznymi i Międzynarodowymi w Lesznie Leszno
54 Wojciech Kolesiński 3 XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie Szczecin
55 Filip Konieczny 2 III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Tarnowie Tarnów
56 Tomasz Kosmulski 3 II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich Końskie
57 Tomasz Kostrzewa 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
58 Aleksandra Kowalska 2 Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek Rzeszów
59 Łukasz Krzempek 2 Liceum Ogólnokształcące Nr III imienia Adama Mickiewicza we Wrocławiu Wrocław
60 Piotr Kubaty 2 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków
61 Błażej Kubicki 3 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków
62 Jacek Kurys 3 V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Asnyka Szczecin
63 Mateusz Kwiatkowski 3 Zespół Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Gimnazjum i Liceum Akademickie Toruń
64 Grzegorz Legęza 3 I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie Krosno
65 Konrad Litwiński 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
66 Rafał Loska 2 VIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie Katowice
67 Antoni Maciąg 3 Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach Kielce
68 Roman Madej 3 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków
69 Jan Małaśnicki 2 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
70 Maciej Małowidzki 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
71 Marcelina Marjankowska 2 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
72 Zuzanna Matuszewska 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
73 Wojciech Misiak 2 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
74 Aleksander Misztal 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
75 Paweł Moćko 3 VIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie Katowice
76 Tomasz Modzelewski 2 I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży Łomża
77 Adam Morawski 3 Liceum Ogólnokształcące Nr III imienia Adama Mickiewicza we Wrocławiu Wrocław
78 Michał Mrugała 3 International School of Ekola Wrocław
79 Patryk Nikonowicz 3 I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży Łomża
80 Jakub Niksiński 3 Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Wrocławskiej Wrocław
81 Mateusz Nowak 2 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków
82 Tomasz Nowak 2 XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie Szczecin
83 Korneliusz Obarski 3 Prywatne Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Lublinie Lublin
84 Krzysztof Olejniczak 2 Liceum Ogólnokształcące Nr III imienia Adama Mickiewicza we Wrocławiu Wrocław
85 Jan Olszewski 3 VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Poznań
86 Łukasz Orski 1 Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Wrocławskiej Wrocław
87 Dawid Pastuszka 3 III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Tarnowie Tarnów
88 Hubert Pawlusiński 2 XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie Szczecin
89 Marcin Pawłowski 2 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków
90 Alicja Pietrzak 2 Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Lublinie Lublin
91 Iwo Pilecki-Silva 2 Liceum Ogólnokształcące Nr III imienia Adama Mickiewicza we Wrocławiu Wrocław
92 Jakub Piotrowicz 2 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
93 Krzysztof Popis 3 V Liceum Ogólnokształcące im. księcia Józefa Poniatowskiego Warszawa
94 Tomasz Puczel 3 II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Olsztynie Olsztyn
95 Rafał Pyzik 2 III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Tarnowie Tarnów
96 Maciej Raczuk 2 III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia
97 Krzysztof Rogowski 4 Szczecińskie Collegium Informatyczne Technikum Informatyczne SCI Szczecin
98 Małgorzata Róg 3 Akademeia High School Warszawa
99 Piotr Ryłko 3 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków
100 Mateusz Sabat 2 Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach Kielce
101 Piotr Sawicki 3 XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie Szczecin
102 Mateusz Scharmach 1 III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia
103 Kornel Sikora 1 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
104 Witold Sikora 3 XLII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Kraków
105 Bartłomiej Sikorski 3 I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach Starachowice
106 Jakub Sola 3 I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim Piotrków Trybunalski
107 Antoni Solarski 2 VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Poznań
108 Kacper Sołtysiak 3 Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku Płock
109 Jakub Sprawka 2 Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Lublinie Lublin
110 Sebastian Spyrzewski 2 I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu Tarnobrzeg
111 Mikołaj Strzała 3 I Liceum Ogólnokształcące im. Eugeniusz Romera Rabka-Zdrój
112 Dawid Sula 2 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków
113 Robert Szafarczyk 3 VI Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Reytana Warszawa
114 Szymon Szmigielski 1 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
115 Marcin Szubert 3 V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej Bielsko-Biała
116 Rafał Szulc 3 I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie Lublin
117 Michał Szumielewicz 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
118 Michał Szwej 2 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
119 Jakub Szymański 3 V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej Bielsko-Biała
120 Tomasz Ślusarczyk 2 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków
121 Jan Tamborski 3 I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Dubois Koszalin
122 Kacper Topolski 2 I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu Olkusz
123 Tuan Anh Tran 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
124 Marcin Traskowski 2 I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Akademickim Zespole Szkół Ogólnokształcących Chorzów
125 Michał Umiński 2 III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia
126 Szymon Urban 1 XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie Szczecin
127 Bartłomiej Wacławik 3 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków
128 Dominik Wawszczak 1 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
129 Michał Wiliński 1 III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia
130 Antoni Maciej Wiśniewski 2 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
131 Joanna Wojciechowska 2 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
132 Roch Wojtowicz 3 VIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie Katowice
133 Jakub Wornbard 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
134 Jakub Woźny 3 Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku Kluczbork
135 Michał Woźny 3 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków
136 Marek Zbysiński 3 VIII Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława IV Warszawa
137 Hubert Zięba 2 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków
138 Piotr Zug 1 I Liceum Ogólnokształcące im. Lotników Polskich w Oleśnie Olesno
139 Piotr Zygmunt 2 Publiczne Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu Łódzkiego Łódź
140 Radosław Żak 1 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków
141 Michał Żelasko 3 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków