LXXI Olimpiada Matematyczna
Zawody I stopnia
Zawody zakończyły się 2 grudnia 2019 — upłynął wtedy termin przysyłania zadań z III serii. Można zapoznać się z zadaniami i ich rozwiązaniami.
Ocena Zadanie
Liczba rozwiązań
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
6 pkt. 658 363 607 291 348 316 140 218 444 437 499 22
5 pkt. 141 145 149 39 63 109 9 18 207 34 55 6
2 pkt. 83 212 187 26 57 59 14 19 31 10 35 13
0 pkt. 202 275 298 232 153 86 44 137 96 46 55 81
Razem 1084 995 1241 588 621 570 207 392 778 527 644 122
Zawody II stopnia
Zawody odbyły się 7 i 8 lutego 2020. Dostępne są zadania i ich rozwiązania. Do zawodów zakwalifikowano 575 uczniów.

Aby zakwalifikować się do zawodów finałowych należało uzyskać co najmniej 16 punktów.

Ocena Zadanie
Liczba rozwiązań
1 2 3 4 5 6
6 pkt. 352 96 32 528 78 12
5 pkt. 12 11 26 1 1 0
2 pkt. 17 6 19 7 3 2
0 pkt. 194 462 498 39 493 561
Zawody III stopnia
Zawody nie odbyły się z powodu pandemii COVID-19.

Nie przyznano tytułów laureata -- przyznano jednak wyróżnienia po drugim etapie. Analogicznie jak w przypadku tytułu laureata, wyróżnienia podzielono na 4 stopnie.

W celu wyłonienia reprezentacji na zawody międzynarodowe w dniach 21-23 maja 2020 odbył się obóz zdalny. Osoby dogrywające były podzielone na dwie grupy. W pierwszej z nich znalazły się te osoby, które na zawodach II stopnia uzyskały co najmniej 34 punkty. Ta grupa miała wyłonić skład na Międzynarodową Olimpiadę Matematyczną. Druga grupa składała się z osób z klas niematuralnych, które na drugim etapie uzyskały od 24 do 31 punktów – miała ona rozstrzygnąć, kto będzie reprezentował Polskę na Środkowoeuropejskiej Olimpiadzie Matematycznej oraz na Zawodach Matematycznych Państw Bałtyckich.

Nagrodzeni w LXXI OM
Imię i nazwisko L.p. Nagroda
Kosma Kasprzak 36 I
Aleksandra Kowalska 36 I
Piotr Kubaty 36 I
Łukasz Orski 36 I
Iwo Pilecki-Silva 36 I
Rafał Pyzik 36 I
Radosław Żak 36 I
Juliusz Banecki 35 I
Stanisław Hauke 34 I
Korneliusz Obarski 31 II
Antoni Buraczewski 30 II
Jan Dobrakowski 30 II
Wojciech Drozd 30 II
Justyna Jaworska 30 II
Antoni Puch 30 II
Sebastian Spyrzewski 30 II
Marek Zbysiński 30 II
Tomasz Ślusarczyk 30 II
Paweł Gadziński 29 II
Daniel Goc 29 II
Piotr Łaba 29 II
Adam Dankowiakowski 28 II
Jagoda Maria Bracha 26 III
Mieszko Grodzicki 26 III
Jakub Baranowski 24 IV
Dominik Bałaban 24 IV
Piotr Blinowski 24 IV
Aleksander Bosek 24 IV
Wiktor Chmielewski 24 IV
Bartosz Chomiński 24 IV
Julia Filip 24 IV
Szymon Jakubicz 24 IV
Gabriel Kiciński 24 IV
Michał Kierul 24 IV
Filip Konieczny 24 IV
Michał Mańka 24 IV
Krzysztof Olejniczak 24 IV
Kacper Paciorek 24 IV
Paweł Pielasa 24 IV
Mateusz Scharmach 24 IV
Dominik Wawszczak 24 IV
Antoni Wiśniewski 24 IV
Jakub Zarzycki 24 IV
Piotr Zug 24 IV
Piotr Zygmunt 24 IV
Cezary Botta 23 IV
Bartłomiej Bychawski 23 IV
Dominik Bysiewicz 23 IV
Michał Grudzień 23 IV
Piotr Kuc 23 IV
Jakub Rudzik 23 IV
Adam Szeruda 23 IV
Artur Wojtuszkiewicz 23 IV
Marcel Zawadzki 23 IV
Maciej Giembicki 22 IV
Piotr Ludynia 22 IV
Lista finalistów LXXI OM
Nr Imię Nazwisko Klasa Szkoła Miejscowość
1 Alicja Abramczuk 1 XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie Szczecin
2 Piotr Aksamit 3 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków
3 Dominik Bałaban 3 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków
4 Juliusz Banecki 2 Gdańskie Liceum Autonomiczne Gdańsk
5 Jakub Baranowski 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
6 Jakub Batkiewicz 3 Gdańskie Liceum Autonomiczne Gdańsk
7 Piotr Blinowski 2 I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie Lublin
8 Maciej Block 3 VI Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Sierpińskiego w Gdyni Gdynia
9 Aleksander Bosek 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
10 Cezary Botta 2 VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Poznań
11 Jagoda Maria Bracha 3 Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Lublinie Lublin
12 Antoni Buraczewski 1 Liceum Ogólnokształcące Nr III imienia Adama Mickiewicza we Wrocławiu Wrocław
13 Bartłomiej Bychawski 1 Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Wrocławskiej Wrocław
14 Dominik Bysiewicz 3 I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie Krosno
15 Wiktor Chmielewski 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
16 Dominik Chmura 3 III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Tarnowie Tarnów
17 Bartosz Chomiński 2 Liceum Ogólnokształcące Nr XIV im. Polonii Belgijskiej w Zespole Szkół Nr 14 we Wrocławiu Wrocław
18 Kamil Chrząszczyk 3 I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim Piotrków Trybunalski
19 Konrad Czarnecki 2 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
20 Adam Dankowiakowski 2 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
21 Jan Dobrakowski 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
22 Wojciech Drozd 3 Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu Toruń
23 Julia Filip 2 III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Tarnowie Tarnów
24 Wojciech Gabryelski 3 Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu Opole
25 Mateusz Gabzdyl 1 V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej Bielsko-Biała
26 Paweł Gadziński 2 V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej Bielsko-Biała
27 Ignacy Gębuś 1 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
28 Maciej Giembicki 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
29 Mikołaj Gładkowski 1 XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie Szczecin
30 Bartosz Głowacki 1 I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim Piotrków Trybunalski
31 Daniel Goc 3 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków
32 Mieszko Grodzicki 3 VI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego w Radomiu Radom
33 Michał Grudzień 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
34 Piotr Grynfelder 2 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
35 Stanisław Hauke 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
36 Miron Hunia 1 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
37 Jakub Jagiełła 3 Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej Łódź
38 Szymon Jakubicz 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
39 Iga Janik 3 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków
40 Michał Jarząbczyk 3 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków
41 Justyna Jaworska 3 XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie Szczecin
42 Adam Jelinski 3 VIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie Katowice
43 Mateusz Kapusta 3 Liceum Ogólnokształcące Nr III imienia Adama Mickiewicza we Wrocławiu Wrocław
44 Kosma Kasprzak 1 XXXVIII Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego Poznań
45 Gabriel Kiciński 3 III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia
46 Grzegorz Kiersnowski 3 II Liceum Ogólnokształcące im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej Białystok
47 Michał Kierul 3 II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika z Oddziałami Dwujęzycznymi i Międzynarodowymi w Lesznie Leszno
48 Filip Konieczny 3 III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Tarnowie Tarnów
49 Aleksandra Kowalska 3 Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek Rzeszów
50 Piotr Kubaty 3 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków
51 Piotr Kuc 1 I Ogólnokształcące Liceum Akademickie im. Janiny Kossakowskiej-Dębickiej w Kielcach Kielce
52 Kacper Kuca 2 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków
53 Tymoteusz Kucharek 1 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
54 Jan Kuś 3 VIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie Katowice
55 Kacper Lewandowski 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
56 Michał Piotr Lipiec 8 Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Łodzi Łódź
57 Piotr Ludynia 3 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach Tychy
58 Piotr Łaba 1 I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju Biłgoraj
59 Emil Łasocha 2 I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej Zamość
60 Łukasz Łopacki 11 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
61 Krzysztof Łukasiewicz 3 I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy Legnica
62 Jan Małaśnicki 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
63 Michał Mańka 1 VIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie Katowice
64 Marcelina Marjankowska 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
65 Ryszard Janusz Markowski 2 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
66 Piotr Marszalik 1 I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Białymstoku Białystok
67 Marcin Martowicz 3 Liceum Ogólnokształcące Nr XIII im. Aleksandra Fredry we Wrocławiu Wrocław
68 Tomasz Mazur 12 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków
69 Michał Mgeładze-Arciuch 3 III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia
70 Katzper Michno 3 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków
71 Tomasz Modzelewski 3 I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży Łomża
72 Adam Naskręcki 1 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
73 Krzysztof Nawrocki 2 I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie Krosno
74 Filip Nogaj 2 VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego Radom
75 Tomasz Nowak 3 XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie Szczecin
76 Korneliusz Obarski 1 Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Lublinie Lublin
77 Krzysztof Olejniczak 3 Liceum Ogólnokształcące Nr III imienia Adama Mickiewicza we Wrocławiu Wrocław
78 Łukasz Orski 2 Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Wrocławskiej Wrocław
79 Michał Orżanowski 2 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
80 Krzysztof Ostrowski 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
81 Kacper Paciorek 1 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków
82 Mateusz Padarz 2 Liceum Ogólnokształcące Nr III imienia Adama Mickiewicza we Wrocławiu Wrocław
83 Justyna Palikowska 2 III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia
84 Anna Pawłowska 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
85 Marcin Pawłowski 3 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków
86 Hugo Piber-Dąbrowski 2 VIII Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława IV Warszawa
87 Paweł Pielasa 1 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
88 Iwo Pilecki-Silva 3 Liceum Ogólnokształcące Nr III imienia Adama Mickiewicza we Wrocławiu Wrocław
89 Jakub Piotrowicz 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
90 Antoni Puch 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
91 Rafał Pyzik 3 III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Tarnowie Tarnów
92 Jan Radomiński-Lasek 1 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków
93 Mateusz Rajs 1 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków
94 Jakub Rudzik 1 Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Wrocławskiej Wrocław
95 Paweł Sadowski 2 Zespół Szkół Katolickich im. Świętej Jadwigi Królowej w Tczewie Tczew
96 Michał Sajkowski 2 III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia
97 Mateusz Scharmach 2 III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia
98 Kornel Sikora 2 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
99 Jakub Siuta 3 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków
100 Antoni Skoczypiec 2 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków
101 Jakub Słowikowski 1 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
102 Łukasz Smoliński 2 Liceum Ogólnokształcące im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim Mińsk Mazowiecki
103 Konstanty Smolira 8 Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa "Europejczyk" w Szerokiem Szerokie
104 Adam Socha 1 I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie Krosno
105 Sebastian Spyrzewski 3 I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu Tarnobrzeg
106 Michał Staniewski 3 XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie Szczecin
107 Dawid Sula 3 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków
108 Adam Szeruda 3 V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej Bielsko-Biała
109 Szymon Szmigielski 2 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
110 Michał Szwej 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
111 Krzysztof Szymański 1 Liceum Ogólnokształcące Nr XIV im. Polonii Belgijskiej w Zespole Szkół Nr 14 we Wrocławiu Wrocław
112 Julia Śladowska 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
113 Tomasz Ślusarczyk 3 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków
114 Antoni Śmidoda 3 Liceum Ogólnokształcące Nr XIV im. Polonii Belgijskiej w Zespole Szkół Nr 14 we Wrocławiu Wrocław
115 Klaudia Tarabasz 3 VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Poznań
116 Bartosz Tatys 2 I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Dubois Koszalin
117 Kacper Topolski 3 I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu Olkusz
118 Michał Umiński 3 III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia
119 Szymon Urban 2 XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie Szczecin
120 Mikołaj Wasiak 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
121 Dominik Wawszczak 2 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
122 Jakub Wąs 2 III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Tarnowie Tarnów
123 Michał Wiliński 2 III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia
124 Antoni Wiśniewski 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
125 Joanna Wojciechowska 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
126 Piotr Wojtala 2 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
127 Artur Wojtuszkiewicz 1 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
128 Mateusz Wróblewski 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
129 Jakub Zarzycki 3 III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia
130 Marcel Zawadzki 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
131 Marek Zbysiński 1 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
132 Kacper Zieniuk 3 XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie Szczecin
133 Mikołaj Znamierowski 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
134 Piotr Zug 2 I Liceum Ogólnokształcące im. Lotników Polskich w Oleśnie Olesno
135 Piotr Zygmunt 3 Publiczne Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu Łódzkiego Łódź
136 Radosław Żak 2 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków